Cedar Point Yacht Club
2015 Junior Race Week
July 27-28, 2015
All Boats
Series Summary, Preliminary 
Pl Sail # Crew From Tot 1 2 3 4 5 6 7
1 6524 James Paul & Christopher Lukens RYC 13 2 3 1 (4) 2 2 3
2 7468 Julia Reynolds & Hobi Lew PYC 15 7 1 2 3 1 (32) 1
3 7320 Elizabeth Kaplan & Elizabeth Crocker LYC 23 1 7 6 (26\SCP) 4 1 4
4 5878 Gabriella DelBello & Madelyn Ploch AYC 35 3 6 3 6 (14) 4 13
5 7426 Charlie Krawiec & Peter Sauer CPYC 38 14 2 10 1 (29) 5 6
6 7808 John IV Schinto & Peter Dunay RYC 43 8 5 5 15 7 3 (37)
7 6242 Cameron Nash & brooke mcgoldrick PYC 46 11 4 7 5 (15) 10 9
8 4718 Harrison Roth & James Howard AYC 61 (42) 18 9 10 10 9 5
9 5048 Emery Wallace & Brooklyn Curtin CPYC 63 6 8 12 14 12 11 (19)
10 7169 Sam Tobin & Madeleine Keane NORO 67 4 15 19 (24) 20 7 2
11 7232 William Dumke & Harrison Ames PYC 68 5 19 4 2 21 (24) 17
12 6120 Corey Sabia & Scott Jonker NORW 69 13 14 13 8 13 (27) 8
13 6205 Caroline Keller & Zoe Cullison Shimada RYC 74 33 10 11 7 3 (36) 10
14 6422 Emma Jakobson & Hugh Reynolds AYC 89 9 20 14 12 (22) 22 12
15 431 David Hewitt & Samuel Gosselin PYC 90 (17) 9 15 17 17 16 16
16 6904 charles courtemanche & Reid Blomquist NORO 95 26 11 21 (28) 9 14 14
17 5744 Margaret Grace Costikyan & Camille Infurna NORO 101 18 (33) 27 9 8 21 18
18 2678 Jonathan Mears & Cooper Soderlund PYC 102 (31) 12 16 18 11 23 22
19 7756 Nina Reichhelm & Alex Berg PYC 118 20 13 25 30 19 (39) 11
20 7467 Quinn Sheehan & Christian Haranzo NORO 119 12 31 (32) 25 28 8 15
21 6453 Lawson Mayer & Jack Childs RYC 123 23 21 17 (62) 24 17 21
22 5026 Alexander Parson & Susanna Clark CPYC 128 10 32 26 (60) 5 31 24
23 6206 Taylor Schinto & Eliza Keller RYC 128 29 39 8 20 6 (45) 26
24 6438 Matthew Marcus & Harrison Koeppel NYAC 140 (60) 22 29 53 16 13 7
25 2742 Everett Nash & Liam Ballou PYC 142 19 16 23 21 35 (38) 28
26 7462 Emma Vermylen & Amanda Burkett CSH 148 15 (40) 36 11 34 19 33
27 3903 Clare Wagner & Caroline Kiesling NORW 148 22 23 33 27 (41) 18 25
28 7657 Constantyn van der Voort & Alexandra Stengel AYC 150 27 17 34 26 26 (35) 20
29 1060 kevin preneta & Kyle Stuart MYC 160 35 34 28 34 (46) 6 23
30 7234 William Mergenthaler & Clayton McGoldrick PYC 163 30 (49) 20 19 18 33 43
31 2775 Dana Glackin & Justin Minerva CYC 181 32 42 30 (47) 27 20 30
32 7233 Garrett Cutler & Felix Nizet PYC 185 (59) 35 48 22 37 12 31
33 3796 Lena Scarpulla & Mary Persico CYC 186 25 27 18 32 42 42 (45)
34 4502 Benjamin Craine & Jack Wallace CPYC 189 39 25 24 41 32 28 (48)
35 7806 michael farello & Forbes Delany BHC 194 (49) 30 40 23 25 29 47
36 5954 R John Wilcox III & Lucas Reichhelm CPYC 203 53 26 22 (63) 33 40 29
37 6201 Bridget Campbell & HOPE GALLAGHER LYC 204 (40) 28 39 35 38 30 34
38 6236 John Jr Kneisley & A James Washington LYC 216 24 24 41 37 40 50 (58)
39 3198 CORMAC MURPHY & Hallie Simkins CYC 220 28 36 (59) 33 49 47 27
40 7719 Alexandra Wagner & Victoria Mileti PYC 220 37 (57) 38 39 30 41 35
41 6537 Erica Scheblein & Richie Kertatos SEAW 222 (62) 38 35 36 51 26 36
42 5239 Kelly Lane & Megan Keller IHYC 233 16 37 (57) 56 52 34 38
43 4802 Eloise Pieper & Grace Bracken CPYC 240 21 29 51 (59) 45 54 40
44 6900 Louisa Bjerke & Annika Bjerke RYC 249 52 41 47 31 23 (62) 55
45 7761 MAXWELL KRAMER & Dylan Hoell SCLF 250 58 45 (68\DNC) 45 55 15 32
46 7243 Caroline Wolstenholme & Elena Petron PYC 257 36 52 37 44 44 (60) 44
47 1663 Cameron Jacobs & Christopher Weller CYC 260 38 43 44 40 (56) 56 39
48 WFC1 Ryan O'Connor & Elliott Trester WFC 265 57 (65) 58 16 36 46 52
49 7242 Everett Metchick & Clare Smith PYC 268 54 53 43 29 39 (57) 50
50 WFC2 Chloe Van Dorn & Robert Posillico WFC 272 56 48 31 46 43 48 (60)
51 5176 Hannah Bracken & Sofia Berg CPYC 279 47 (67) 46 43 64 37 42
52 2504 Guy Santee & Grant Tucker LYC 281 (65) 60 45 42 31 52 51
53 4449 Christopher Straub & Christopher Sculti AYC 281 34 44 55 38 57 (58) 53
54 2312 chelsea parker & Kirsten Leonard NORP 292 50 (61) 50 49 53 49 41
55 3643 Garrick Leclue & Caeleigh O'Connor STAM 294 43 46 49 54 47 55 (61)
56 5155 Elizabeth Murphy & Mia Berg CPYC 298 48 (64) 62 61 48 25 54
57 WFC3 Julianna Bianco & Kyle May WFC 303 55 (59) 52 48 58 44 46
58 5431 Nicholas Dow & Quinten Cohen RYC 311 44 51 (64) 55 59 53 49
59 5219 Grant Ballesteros & Max Haslett CPYC 313 45 55 56 58 (66) 43 56
60 11 Frances Margaret Wilcox & Camryn Ryan CPYC 317 (63) 47 42 50 60 61 57
61 5022 Alyson Jacobs & Anna Thompson MBYC 323 51 58 53 52 50 (59) 59
62 18 John DeVito & Camryn Smithwick WFC 327 61 50 54 57 54 51 (63)
63 1338 Klara Breen & Nicole Schafer NORP 347 41 63 61 51 65 (67) 66
64 2486 Daniel Stein & Lukas Ventouras CYC 351 46 56 60 64 61 64 (67)
65 4598 Tyler Anderson & Lily Mayer IHYC 374 64 54 65 (67) 63 63 65
66 1020 Owen Fitzgerald & James Cunningham LYC 387 (66) 66 66 66 62 65 62
67 5044 Emilie Biolsi & Emily Jane Waechter HEM 387 (67) 62 63 65 67 66 64

Principal Race Officer: Dick Thackaberry
Scorekeeper: Paula Olson

28-Jul-15, 16:25:23
St. Pete Scorer